خواص و فواید زمرد

 زمرد سنگی بسیار پر انرژی و دارای خواص فراوانی است .


این سنگ سبب ازدياد محبت بين زن و مرد ، تقویت حس عشق ورزي ، همدردی ، صداقت می شود و به عنوان نماد عشق ، باروري ، دانايي ، اميد و بركات شناخته می شود .

 از زمرد به عنوان طلسم خوشبختي و قدرت جاودانگي و محافظ در برابر امواج و موجودات منفي ، تخيل و الهام بخش

 یاد می شود . همچنین سبب دور شدن حشرات می شود .

این سنگ هماهنگ كننده جسم ، قلب و روح می باشد ، با انرژی فوق العاده ای که به شما می بخشد ، خاصیت ضد پیری داشته و سبب افزايش ادراكات شهودي و نبوغ ، توانگري و ثروت می باشد.

زمرد سبب تقویت مغز ، حافظه ، قدرت بیان و ضريب هوشي می شود .

همچنین تقویت سيستم ايمني بدن ، معده ، چشم ، قلب ، كليه ، دندانها، ، ترشح تيروئيد ، ارتباطات ، سيستم لنفاوي شده و باعث تسكين درد هاي : ستون فقرات ، مفاصل ، رماتيسمي و سر می شود .

همراه داشتن زمرد برای زنان حامله بسیار مفید است .

زمرد سنگی بسیار پرانرژی و دارای خواص فراوانی است. استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع بسیار فایده دارد. به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آن ها وجود دارد.به همین دلیل، در گذشته نیز پادشاهان در هنگام تولید فرزندانشان تکه ای زمرد را بر گردن آنان می آویختند تا به صرع مبتلا نشوند، اما برای کسانی که به بیماری صرع مبتلا شده اند، چندان کارساز نیست.

احكماي ايراني و يوناني خواص طبي زمرد را به اين ترتيب مي دانند. هر كسي زمرد را به همراه داشته و يا آن را به شكل دارو استفاده نمايد، ناراحتي و درد معده او را درمان مي نمايد، حركت نبض را تيز و عادي مي سازد، روح را تقويت نمايد.

همچنین قرار دادن زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان بیماری پارکینسون مفید است؛ زیرا برای برقراری تعادل در سیستم عصبی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر جلوگیری از حمله های عصبی، دردهای عصبی را نیز می کاهد.

آویختن زمرد بر گردن و هم چنین گذاشتن آن بر چاکرای قلب در درمان گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و نیز درمان ضعف عضلات قلبی و تپش قلب و تقویت آن، بسیار مفید است.

همچنین برای درمان خونریزی داخلی به ویژه اسهال خونی مفید است. نگاه به آن نور چشم را زیاد کرده و آب زمرد بیماری های چشمی را بهبود می بخشد.

همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر ران زن حامله در هنگام زایمان، زاییدن را آسان می کند.

از دیگر خواص زمرد که بسیار به آن اشاره شده، مفید بودن آن برای دستگاه گوارش است. گذاشتن آن بر روی چاکرای خورشیدی، مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می شود.

زمرد دو نیروی انرژی بخش و آرام بخش دارد و برای تسکین درمان دردهای ناحیه ستون فقرات و عضلات، گذاشتن مستقیم سنگ زمرد بر قسمت های دردناک و ماساژ با آن مفید است.